Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Trójcy św PDF Drukuj
sobota, 03 czerwca 2023 08:43

Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy św. (04.06.2023 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy w piątki o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

3. Dzisiaj 11.30 Msza św. i katechezy dla rodziców i chrzestnych. Kto chce ochrzcić dziecko lub być chrzestnym ma obowiązek uczestnictwa w tych katechezach.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W poniedziałek i środę po Mszy św. o 18.00 próba przed rocznicą Komunii, w Boże Ciało o 16.00 spotkanie przy ognisku dla dzieci przeżywających rocznicę i ich rodziców.

6. W przyszłą niedzielę o 14.00 Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza. Trzyosobowe drużyny prosimy zgłaszać do ks. proboszcza.

7. W przyszłą niedzielę o 17.00 Msza św. i spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich dotyczące przygotowania do pierwszej Komunii Św.

8. Od tej niedzieli do pierwszej niedzieli października nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Msze św. o 8.00 oraz Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Łukówca, Sobiekurska, Całowania i Warszówki. Przygotujmy procesję. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Zapraszamy wszystkich strażaków w strojach galowych do procesji i zabezpieczenia porządku. Dzieci klas czwartych w tym dniu będą przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. i dla nich będą zarezerwowane pierwsze ławki.

10. Zapraszamy w Boże Ciało o 19.00 na scenę przy OSP Dziecinów na Wieczór Uwielbienia „Jezus jest tu”. Będzie śpiew, psalmy, coś słodkiego dla ducha i ciała, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo. Zabierzmy z sobą kocyki lub krzesełka. Bóg zapłać za zorganizowanie tego wieczoru. Serdecznie dziękujemy OSP Dziecinów i Kołu Gospodyń z Dziecinowa.

11. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 17.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła.

12. W poniedziałek odbyła się I Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Bóg zapłać p. wójtowi Kamilowi Choim, ks. Marcinowi, księżom z dekanatu, nauczycielom, opiekunom, p. kościelnemu i organiście oraz młodzieży i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i prowadzeniu parafiady. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu obiektów sportowych ks. Marcinowi, Przemysławowi Domańskiemu, Kazimierzowi Kociszewskiemu oraz Michałowi Krawczykowi i Wiesławowi Pijanowskiemu. Dziękujemy strażakom z OSP Dziecinów za pomoc i troskę o bezpieczeństwo oraz p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Patryk Damian Kurek, kawaler z parafii tutejszej i Aneta Fic, panna z parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach. Zapowiedź I.

14. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz wspomnienie o parafiadzie w Warszawicach.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Henryka Zarębę z Całowania. Prośmy w jego intencji, naszych bliskich zmarłych, kapłanów i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 501