Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 27 listopada 2021 14:48

I niedziela adwentu (28.11.2021 r.)

1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Andrzejowi Karwowskiemu za przeprowadzenie rekolekcji, kapłanom za posługę w konfesjonale, służbie kościelnej i liturgicznej oraz wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu rekolekcji. Bóg zapłać za przygotowanie posiłków dla kapłanów i za dary na stół rekolekcyjny. Dziękujemy szkole z Sobiekurska za zorganizowany udział w rekolekcjach. Ks. Andrzejowi z racji zbliżających się imienin życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask potrzebnych w posługiwaniu dla dobra naszej diecezji.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

3. Spotkanie dzieci klas pierwszych i drugich oraz ich rodziców z racji kwarantanny niektórych klas odbędzie się w innym terminie.

4. Dziś o 11.30 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będziemy mogli nabyć przy wyjściu z kościoła.

5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

6. W związku z opóźnieniem druku Kalendarz OSP ŁUKÓWIEC na rok 2022 można będzie nabyć w przyszłą niedzielę.

7. W tym tygodniu

- I piątek miesiąca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O 18.00 nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne.

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez Zespól wokalny z Sobiekurska.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o adwencie.

9. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Reginę Mielcuch z Całowania i Stanisława Jagodzińskiego z Dziecinowa. Prośmy w ich intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 423