Ogłoszenia duszpasterskie
I niedziela adwentu PDF Drukuj
piątek, 01 grudnia 2023 16:22

I niedziela adwentu (03.12.2023 r.)

1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Maciejowi Majkowi za przeprowadzenie rekolekcji, kapłanom za posługę w konfesjonale, służbie kościelnej i liturgicznej oraz wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu rekolekcji. Bóg zapłać za przygotowanie posiłków dla kapłanów. Dziękujemy szkole z Warszawic za zorganizowany udział w rekolekcjach.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

Zachęcamy dzieci do dobrych uczynków i postanowień adwentowych. Postanowienia adwentowe wypiszmy na kartonowych, kolorowych sercach i wrzućmy do skrzynki ustawionej przy ołtarzu. Zostaną one zawieszone na choinkach. Do drugiego kartonu wrzućmy źdźbło siana za każdy wykonany dobry uczynek. Na tym sianku złożymy Pana Jezusa w żłóbku.

3. Dziś o 8.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św.

4. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez Zespól Wokalny z Sobiekurska.

5. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas trzecich oraz ich rodziców.

7. U wolontariuszy Caritas po Mszach Świętych możemy nabyć świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

8. 3 i 10 grudnia po Mszach św. przy kaplicy i kościele uczniowie ze szkoły w Sobiekursku wraz z rodzicami i opiekunami będą prowadzić kiermasz z dekoracjami na Boże Narodzenie i Adwent.

9. „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Liczymy, że rozgrzane miłosierdziem otwarte serca Parafian pozwolą na zebranie środków finansowych, za które w grudniu zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zakrystii do 10 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu.

10. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Włodzimierza Kociszewskiego z Warszawic i Kazimierza Kabalę z Radwankowa Szlacheckiego. Prośmy w ich intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 527