Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj
sobota, 21 listopada 2020 21:13

XXXIII niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (22.11.2020 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe w piątek o 16.30 do kaplicy i w sobotę o 16.15 do kościoła.

2. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć opłatki. Zabierzmy je także dla tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach, które odprawiane będą w każdą środę i sobotę o 7.00.

4. Parafialny Zespół Caritas Warszawice organizuje akcję, pod nazwą „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi zbiórkę środków finansowych na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji. Za zebrane ofiary zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa. Akcję można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Zbiórka zakończy się w niedzielę 13 grudnia. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii oraz facebooku parafialnego Caritasu.

5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć kalendarz seminaryjny składając dobrowolną ofiarę na nasze seminarium.

6. W związku z odwołaniem rekolekcji został zmieniony porządek Mszy św. w piątek i sobotę. Prosimy o zapoznanie się z godzinami Mszy św.

7. Można już nabywać świece Bożonarodzeniowe Caritas w cenie 7 zł, 13 zł lub 20 zł.

8. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie, oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o Chrystusie Królu. W zakrystii do nabycia „Promyczek dobra”

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Romana Andrzejaka z Piotrowic i Zdzisława Gajownika z Warszówki. Prośmy w ich intencji, zmarłych polecanych w wypominkach, parafian i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 369