Jasełka PDF Drukuj
poniedziałek, 08 stycznia 2018 17:35

Czas Bożego Narodzenia obfituje w różnorodne wydarzenia związane

z pamiątką przyjścia Chrystusa na świat. Jedną z form przypomnienia

najważniejszego wydarzenia w historii ludzkości są jasełka.

W tym roku tradycyjnie już z jasełkami w naszym kościele parafialnym w Warszawicach wystąpili uczniowie ze szkoły w Warszawicach. Nad przygotowaniem jasełek czuwała p. dyrektor szkoły w Warszawicach, Anna Moczulska. Tym razem przyjście Chrystusa na świat ukazane zostało w kontekście całej Ewangelii wzywającej do miłości i pokoju. Młodzi aktorzy w sposób plastyczny ukazali współczesnego człowieka, który zapomina o podstawowym orędziu Chrystusa, przynoszącego na świat pokój i miłość.

Widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali jasełka bardzo wymowne w swojej treści i zapewne przekazane orędzie bożonarodzeniowe pozostanie w ich sercach i pamięci. Dziękujemy p. dyrektor Annie Moczulskiej za przygotowanie oraz wszystkim uczniom za ciekawe przedstawienie jasełek.