I niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 02 grudnia 2017 13:26

1. Dziś rozpoczynamy Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

2. Przy wyjściu z kościoła możemy dziś nabyć świece w cenie 5.10.15 lub 20 zł w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. Dziś po Mszy św. o 11.30 spotkanie z kółkami różańcowymi.

4. Zapraszamy dziś po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w posługę Caritas.

5. Dziś zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Pan organista odwiedzi z opłatkami 4 i 5 grudnia od godziny 8.00 Radwanków, 6 i 7 grudnia Sobienie Biskupie, 8 i 9 grudnia Warszawice, 13 i 14 grudnia Dziecinów, 15 i 16 grudnia Warszówkę. Pan kościelny od godziny 8.00 4 i 5 grudnia Całowanie od Warszówki, 6 i 7 grudnia Piotrowice od Dziecinowa, 8 i 9 grudnia Łukówiec od Brzezinek, 13 i 14 grudnia Sobiekursk.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o 7.00 i 18.00.

7. W sobotę imieniny obchodzi p. kościelny. zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta o 7.00.

8. W piątek o 19.00 zapraszamy na spotkanie KSM-u, o 20.00 próba chóru, w sobotę o 11.00 próba scholii.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Arkadiusz Rogalski. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

10. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

11. Prosimy wszystkich, którzy włączyli się w akcję Torba Miłosierdzia o dostarczenie produktów do 12 grudnia.

12. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania do zakrystii po odbiór katechizmów.

13. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, słowo na niedzielę i program rekolekcji adwentowych.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Wiesława Kurek z Sobień Biskupich, Genowefę Pijanowską z Sobiekurska, Stanisławę Kowalczyk z Całowania i Krystynę Sulejewską z Warszawic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.