Uroczystość Chrystusa Króla PDF Drukuj
sobota, 25 listopada 2017 22:23

XXXIV niedziela zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2017 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa wotywne o 18.00. W piątek o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach i rekolekcjach adwentowych, które będziemy przeżywać w dniach 10-12 grudnia. Włączmy się w dzieła miłosierdzia.

4. Parafialny Zespół Caritas za tydzień będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję caritas Torba Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby które możemy zabrać z sobą i wypełnić trwałymi produktami spożywczymi czy chemicznymi i przynieść do zakrystii lub kancelarii. Ofiarowane produkty zostaną przekazane potrzebującym parafianom.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę uwielbienia Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas. Po adoracji spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w posługę Caritas.

7. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i artykuł o Chrystusie Królu.