Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Stoczka, Świętej Lipki PDF Drukuj
poniedziałek, 02 października 2017 20:00

w dniach 30 września-1 października 2017 r. odbyła się parafialna pielgrzymka

do Gietrzwałdu, Stoczka Warmińskiego i Świętej Lipki.

 

 

Pielgrzymka wyruszyła w trasę w sobotę o 5.00 w liczbie 41 osób. Razem z pątnikami pielgrzymował ks. Krzysztof. Pierwszym punktem pielgrzymki był Gietrzwałd, miejsce objawień Matki Bożej. O 9.00 przewodnik opowiedział o historii Maryjnych objawień, po czym pielgrzymi uczestniczyli w plenerowej Drodze Krzyżowej. Kolejnym miejscem pielgrzymowania był Stoczek Klasztorny z Matką Bożą Pokoju, gdzie więziony był Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński.W tym miejscu ks. Krzysztof sprawował Mszę św. w intencji pielgrzymów, po czym miejscowy ks. marianin opowiedział o historii klasztoru. Ostatnim etapem tego dnia była Święta Lipka. Po spotkaniu z przewodnikiem i zapoznaniu się z historią tego miejsca wszyscy udali się na kolację i odpoczynek do hotelu. Dzień Pański po osobistych modlitwach i śniadaniu wspólnie pielgrzymi rozpoczęli Eucharystią w Sanktuarium, po której  odbył się koncert organowy. Na zakończenie jeszcze jedno miejsce, tym razem nie święte, wręcz przeciwnie, miejsce, gdzie planowano zniszczenie człowieka -Gierłoż, czyli Wilczy Szaniec i bunkry Hitlera.

Pozostał już tylko powrót do domu w atmosferze modlitwy i śpiewów, a w takiej atmosferze czas szybko minął i wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.