Odpust parafialny PDF Drukuj
niedziela, 25 czerwca 2017 15:33

24 czerwca Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Św. Jan Chrzciciel jest patronem naszej parafii. Odpust ku jego czci wspólnota

parafialna obchodziła w niedzielę 25 czerwca.

Ks. proboszcz Krzysztof Wałek przywitał przed sumą wszystkich parafian i gości, którzy licznie przybyli na parafialne uroczystości, a wśród nich gościa wyjątkowego, ks. kan. Jerzego Domańskiego, który sprawował sumę odpustową i wygłosił słowo Boże. W kazaniu wskazał ks. kanonik na naszego patrona, który jest wspaniałym wzorem do naśladowania w drodze do świętości.

Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem została odmówiona litania do Serca Jezusowego i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela. Następnie odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła. Parafianie czynnie się zaangażowali w przygotowanie procesji niosąc wszystkie feretrony i chorągwie, co należy pochwalić. Do uświetnienia liturgii przyczynił się p.organista razem z chórem oraz służba kościelna i liturgiczna, która przygotowała oprawę liturgiczną pod kierunkiem ks. Michała. Na zakończenie sumista pobłogosławił wszystkich Najświętszym Sakramentem a ks. proboszcz podziękował wszystkim za udział i życzył owoców odpustu.