Parafia Warszawice bogatsza PDF Drukuj
czwartek, 15 czerwca 2017 14:14

Bogactwem każdej parafii są wierni, szczególnie Ci, którzy aktywnie włączają się

w życie wspólnoty parafialnej. Do takich należą ministranci, którzy są wizytówką parafii.

Cieszymy się,że nasza parafia w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r.

wzbogaciła się o 11 nowych ministrantów.

Opiekunem ministrantów jest ks. Michał Celej, który od września rozpoczął nabór kandydatów na ministrantów i przygotowywał ich w czasie spotkań do służby przy ołtarzu. W dniu 15 czerwca, w czasie głównej Mszy św. połączonej z procesją Eucharystyczną ks. proboszcz Krzysztof Wałek przyjął kandydatów do grona ministrantów. W szeregi służby liturgicznej wstąpili: Kacper Łysiak, Michał Zapałowski, Jakub Talarek Szymon Paziewski, Michał Grzęda, Alan Rosłoniec, Przemek Białek, Krystian Płochowski, Kacper Borowski, Michał Popis i Rafał Okrasa.

W czasie liturgii zostały poświęcone nowe alby dla wszystkich ministrantów i lektorów, a kandydaci złożyli przyrzeczenie ministranckie. Na zakończenie ks. proboszcz pogratulował nowym ministrantom zaszczytnej służby oraz podziękował rodzicom za troskę o rozwój duchowy swoich dzieci. Być może młodsi nieco zazdroszczą, że nie mogą pełnić tej zaszczytnej służby Chrystusowi. Nie ma co zazdrościć. Już od następnej niedzieli rusza nowy nabór do służby ołtarza. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą służyć Jezusowi.