Spotkanie KSM-ów PDF Drukuj
niedziela, 21 maja 2017 15:36

Stowarzyszenia parafialne umacniają swoją wspólnotę przez spotkania ze

wspólnotami  innych parafii. KSM od lat jednoczy się organizując wspólne spotkania.

Do kolejnego spotkani a młodzieży KSM-owskiej parafii Warszawice i Krzesk

doszło 20 maja 2017 r. w parafii warszawickiej. Młodzież z Krzeska przybyła

wraz ze swoim duszpasterzem ks. Pawłem Wojdatem, a z gospodarzami spotkania

był ks. asystent KSM, Michał Celej i proboszcz ks. Krzysztof Wałek


 

 

Młodzież spotkała się najpierw przy herbacie w sali parafialnej, po czym wszyscy udali się na wspólne ognisko. Nie było zbyt wielu chętnych do grzania się przy ognisku, bo słońce dostarczało ciepła aż nadto. Przy takiej pogodzie i na kiełbasę nie było zbyt wielu chętnych. Woleli wszyscy opalać się w słonecznych promieniach przy zabawie z piłką. Punktem kulminacyjnym spotkania był mecz w siatkówkę plażową KSM Krzesk kontra KSM Warszawice. Mecz był zacięty a zwyciężyli gospodarze 3:1. Wielkie zasługi w zwycięstwo miał proboszcz grający w przeciwnej drużynie. Mimo zaciętego meczu energia młodych się nie wyczerpała i oczywiście młodzi zawsze mają pomysły nawet na upał. Najpierw został schłodzony po siatkarskiej porażce ks. Paweł a potem dostało się proboszczowi... no i się zaczęło. Trzeba było jeszcze tylko posprzątać i tak spotkanie się zakończyło, a umoczeni goście odjechali do Krzeska.