Niedziela Palmowa PDF Drukuj
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:42

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i wprowadza w nastrój rozważania

męki Chrystusa. Zanim lud skazał Chrystusa na krzyż, najpierw obwołał Go Królem

i śpiewał hosanna. Wspominamy to wydarzenie podczas obrzędu błogosławieństwa

palm i procesji z palmami.

Wśród wielu, różnorodnych palm przyniesionych przez parafian, niektóre z nich wyróżniały się swą okazałością.

Po gorzkich żalach odbył się konkurs na najwyższą palmę. W konkursie zwyciężyła rodzina Wirtków i Klochów, a ich palma mierzyła 5 metrów. Niewiele mniejszą, bo tylko 35 cm krótszą palmą mogła się pochwalić rodzina Michalczyków, Zapałowskich i Paziewskich, zajmując drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła klasa V ze szkoły w Warszawicach, a ich palma mierzyła 3,45 m. Gratulujemy nie tylko zwycięzcą, ale wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie przygotowując piękne i okazałe palmy. Wszystkim uczestnikom ks. proboszcz wręczył symboliczne nagrody i podziękowanie za włożony trud. Jak powiedział p. Kloch przygotowanie palmy jednoczy rodziny, które wspólnie spędzają ze sobą czas i uczestniczą w tym trzy pokolenia.