XII Niedziela Zwykła - 23 czerwca 2013r. PDF Drukuj
niedziela, 23 czerwca 2013 20:45

1.    Dziś obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Jana Chrzciciela Patrona naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 12.00  odprawi Ks. Proboszcz Tadeusz Wasiluk- jubilat, który w tym dniu będzie obchodził 40r. święceń kapłańskich, dziękując Bogu za wszelkie łaski otrzymane w swoim życiu kapłańskim, zaś Słowo Boże wygłosi do nas ks. infułat Kazimierz Korszniewicz z Międzyrzeca Podlaskiego.
2.    W tym tygodniu w piątek – 28 czerwca-   dzieci i młodzież kończą rok szkolno-katechetyczny. Spowiedź i Komunia św., dzieci i młodzieży oraz rodziców niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w tym roku szkolnym.
Spowiedź będzie odbywała się przed każdą Mszą św. od wtorku
od godz. 17.30.
Msza św. na zakończenie roku :
•    w Sobiekursku o godz. 8.00
•    w Warszawicach o godz. 9.00
3.    W sobotę obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na świętopietrze.
Msze św. w tym dniu będą odprawiane:
•    w kościele o godz. 9.00 18.00
•    w kaplicy o godz. 17.00
4.    Informujemy parafian, że decyzją Ks. Biskupa Siedleckiego z dniem 30 czerwca 2013r. wikariusz naszej parafii ks. Sławomir Pękała przestaje pełnić posługę w naszej parafii, i z dniem 01 lipca 2013r zostaje przeniesiony do parafii Najświętszego Serca Pana  Jezusa w Komarówce Podlaskiej.
Składamy Księdzu Sławkowi serdeczne Bóg zapłać za prace w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w pracy na nowej placówce. Na owocną posługę
Ks. Bp z serca błogosławi księdzu. Szczęść Boże.
5.    Od dzisiejszej  niedzieli na czas wakacji ze względu na urlopy zostaje odwołana Msza św. w kaplicy odprawiana o godz. 15.30.
6.    Dziś na godz.  15.00 przy Publicznej Szkole w Warszawicach serdecznie zapraszamy na imprezę kulturalną z zakresu teatru obrzędowego i edukacji regionalnej. Bogaty program tych uroczystości umieszczony jest w gablocie parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej www.parafiawarszawice.pl
7.    Jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy  14 lipca (niedziela)
na Ogólnopolskie spotkanie przyjaciół i sympatyków Radia Maryja.
Autokar wyjedzie o godz. 5 rano i będzie zabierał chętnych z naszej parafii.
Koszt wyjazdu - 55 zł.
Zapisy w zakrystii w Kościele lub u p. Krystyny pod nr telefonu:
(22) 795-03-06