Spotkanie dla samotnych PDF Drukuj
piątek, 23 grudnia 2016 15:31

 

 

18 grudnia 2016 r. w salce parafialnej odbyło się spotkanie przedświąteczne z samotnymi i potrzebującymi pomocy parafianami. Organizatorem spotkania był Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

 

 

 

Na spotkanie przybyli wszyscy chętni, którzy chcieli stworzyć wspólnotę z samotnymi wraz z proboszczem ks. Krzysztofem Wałkiem i wikariuszem ks. Michałem Celejem. Ks. proboszcz rozpoczął spotkanie od wspólnej modlitwy, po czym ks. Michał odczytał fragment ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odśpiewaniu kolędy wszyscy łamali się opłatkiem, składając sobie życzenia. Następnie wszyscy zasiedli do stołu przygotowanego przez członków naszego zespołu Caritas. Nie zabrakło wigilijnych potraw i rodzinnej atmosfery. W czasie uczty wszyscy śpiewali kolędy, przypominające, o Zbawicielu, który przyszedł do nas, by nauczyć nas miłości.

Dziękujemy naszemu zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania. Bóg zapłać za trud włożony w przygotowanie wigilijnego stołu, za poświęcony czas i stworzenie rodzinnej atmosfery.