X Niedziela Zwykła- 09 czerwca 2013r. PDF Drukuj
środa, 12 czerwca 2013 21:50

 

1.    Zapowiedzi:
•    Piotr Marczak kawaler z Warszówki parafii tutejszej i Marta Retmaniak panna z Sobień Jezior parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach – zapowiedź pierwsza
•    Rafał Grzegorz Domitr kawaler z Pruszkowa parafii św. Józefa
w Pruszkowie i Aleksandra Przybyłko vel Przybylak panna z Sobiekurska parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza
•    Krzysztof Borkowski kawaler z Sobiekurska parafii tutejszej i Monika Dobek panna z Dęblina  parafii św. Piusa w Dęblinie – zapowiedź druga 

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się trzecia katecheza chrzcielna dla rodziców oraz dla rodziców chrzestnych którzy w najbliższym czasie będą podawali dzieci do chrztu.

3. Nabożeństwo czerwcowe w tym tygodniu do Najświętszego Serca Pana Jezusa
w kościele  w zwykłe dni o godz. 17.45,  w niedzielę o godz. 7.45 przed Msza św.
o godz. 800. W kaplicy przed Mszą św. odprawianą o godz. 10.00.

4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z okazji kolejnej rocznicy objawień Matki Bożej dzieciom w Fatimie w 13 maja 1917r.. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu grzebalnym Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ojciec Franciszkanin Stanisława Deleżuch
z Wyszogrodu.  Prosimy o posprzątanie grobów na cmentarzu.
Ofiary zbierane na cmentarzu będą przeznaczone na remont kościoła.
Msze św. w tym dniu będą odprawiane:
•    w kościele o godz. 8.00 i 17.00
•    w kaplicy o godz. 15.30

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek
na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. W piątek na godz. 18.30 przychodzą na spotkanie wszyscy ministranci z parafii.

8. W sobotę na godz. 10.00 przychodzą na spotkanie kandydaci do bierzmowania
z klasy II-ej.

9. Została założona strona internetowa naszej parafii, która od dzisiejszej niedzieli już działa. Będzie możliwość sprawdzenia różnych informacji z życia naszej parafii. Serdecznie zapraszamy parafian do odwiedzania tejże strony.  Adres strony: www.parafiawarszawice.pl.
Pragnę w szczególny sposób podziękować panu Mariuszowi Krasowiczowi
z Łukówca za pracę przy tworzeniu parafialnej strony internetowej i wszystkim osobom zaangażowanych przy jej powstawaniu.

10. W dniach 21-23 czerwca w Pratulinie będzie miało miejsce "Jerycho Młodych" - Diecezjalne Święto Młodzieży będące letnią kulminacją święta zainicjowanego
w Niedzielę Palmową.
Spotkanie ma dość wymagającą formułę połączenia w jednym święta młodych ale i plenerowej formy rekolekcji. W tym roku "Jerycho Młodych" odbędzie się pod hasłem "Próba ognia" i osnute na biblijnej historii proroka Eliasza porusza poważny problem fałszywych proroków, czyli zagubienia współczesnej młodzieży pośród rozmaitych często fałszywych filozofii życia. Ważnym momentem spotkania będzie przywitanie relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który oddał życie jako współczesny prorok prawdy.
Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie parafialnej i na  stronie www.jerychomlodych.pl. . Serdecznie młodzież z naszej parafii zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisy na wjazd w zakrystii. 

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: Bezimienna – 10tys. zł, bezimienna – Sobiekursk -100zł.

12.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności
śp.  Henryka Andrzejak z Warszawic i śp. Henryka Kozłowska z Dziecinowa Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..