Odwiedzin

Dzisiaj: 21 Paź, 2017

Księża w naszej Parafii

Proboszcz

tel 606432545, e-maiil: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Krzysztof Wałek urodził się 21.02.1964 r. w Rudniku nad Sanem. W roku 1979 ukończył szkołę podstawową w Rudniku nad Sanem, a następnie podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w tym mieście. W 1983 r. podjął naukę w Policealnym Studium Ekonomicznym w Rzeszowie, a dwa lata później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Został wyświęcony na kapłana 15.06.1991 r. z rąk J.E. ks. bpa Jana Mazura. Pierwszą placówką do której został posłany jako wikariusz była parafia Zbuczyn. Po roku został wikariuszem w parafii Malowa Góra, gdzie pracował przez dwa lata, a potem przez osiem lat był wikariuszem w Rykach. Następnie został wikariuszem w Parafii św. Józefa w Siedlcach. Po czterech latach ks. bp Zbigniew Kiernikowski mianował go proboszczem w parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Wolińskiej, gdzie pracował 5 lat. Od 2011 r. ks. bp Zbigniew Kiernikowski skierował go do pracy w Krzesku. Po pięciu latach od 20 września 2016 r. został mianowany przez ks. bpa Kazimierza Gurdę proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

Wikariusz

Ks. Michał Celej urodził się 4 czerwca 1987 r. w Łukowie. Pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Dąbrowie. Szkołę Podstawową im. Komisji Edukacji Narodowej w Hucie Dąbrowie ukończył w 2000 r., Gimnazjum w Hucie Dąbrowie ukończył w 2003 r., a Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie w roku 2006.

W 2013 roku 15 czerwca ukończył Wyższe Seminarium Duchowne im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej, przyjmując święcenia kapłańskie z rąk Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

Poprzednią parafią w której posługiwał ks. Michał była Parafia Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim.