Caritas PDF Drukuj

 

 

 

Parafialny Zespół Caritas działający przy Parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach to jeden z 17 aktywnie działających zespołów na terenie Diecezji Siedleckiej. To grupa osób, która pod przewodnictwem księdza Michała prowadzi w sposób planowy i systematyczny dzieła miłosierdzia w parafii. Członkowie PZC bezinteresownie poświęcają swój czas, by pomagać innym.

Celem PZC jest działalność charytatywna i humanitarna dla zrealizowania potrzeb duchowych i materialnych człowieka, wypływająca z ewangelicznego przykazania miłości i mająca na uwadze godność każdej osoby ludzkiej bez względu na jej wyznanie, światopogląd, narodowość, rasę i przekonania.

Kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Numer konta PZC: 20 9197 0004 0020 0934 2000 0020


 

Podsumowanie świątecznej akcji PZ Caritas w Warszawicach

 

Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli świąteczną akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu naszych Parafian udało się przygotować 21 paczek zawierających produkty żywnościowe, artykuły chemiczne i zabawki. Pieniądze przekazane do puszek (około 410 zł) zostały wydane na zakup zabawek dla dzieci oraz uzupełnienie artykułów spożywczych.
W tym roku świąteczne paczki rozwiózł osobiście, jeszcze przez Wigilią, Święty Mikołaj.
Kolejną akcję zbiórki darów zorganizujemy przed Wielkanocą.