XII Niedziela Zwykła – 22.06.2014r. PDF Drukuj
środa, 25 czerwca 2014 20:08

1. Zapowiedzi:
•    Mariusz Przemysław Domański kawaler z Dziecinowa i Marta Hińcza panna z Dziecinowa oboje par. tutejszej – zapowiedź pierwsza
•    Łukasz Wawrzyniec Hass kawaler z Legnicy par. św. Jacka i Lidia Teresa Herubin panna z Łukówca par. tutejszej – zapowiedź pierwsza

2. Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela Patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Stanisław Bieńko proboszcz par. Stoczek Łukowski. Po sumie procesja eucharystyczna.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo na godz. 18.00. Po mszy św. procesja eucharystyczna i błogosławieństwo małych dzieci Najświętszym Sakramentem, a także poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy parafian na mszę św. w kościele na godz. 18.00, a w kaplicy na godz. 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W tym tygodniu w piątek 27 czerwca dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź i komunia św. dzieci i młodzieży oraz rodziców niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym.
Spowiedź będzie się odbywała przed każdą mszą św. Od wtorku od godz. 17.30.

Msza św. na zakończenie roku:
•    w Sobiekursku o godz. 8.00
•    w Warszawicach o godz. 9.00

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. W sobotę po mszy św. o godz. 18.00 krótka katecheza i sporządzenie aktów chrztu.

8. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na świętopietrze.

9. W dniach 27-28 czerwca w Pratulinie będzie miało miejsce ,,Jerycho Młodych” – Diecezjalne Święto Młodzieży. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem ,,Runo Gedeona – obrońcy wiary”. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie www.jerychomlodych.pl. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 14.30 sprzed kościoła, a powrót w sobotę ok. godz. 23.00. Koszt 60zł.