VII Niedziela Wielkanocna – 1.06.2014r. PDF Drukuj
niedziela, 01 czerwca 2014 16:50

1. Zapowiedzi:
•    Patryk Burczyński kawaler z Sobiekurska i Weronika Przybysz panna z Łukówca oboje par. tutejszej – zapowiedź pierwsza
•    Radosław Piętka kawaler z Woli Starogrodzkiej par. Gocław i Paulina Kubik panna z Warszawic par. tutejszej – zapowiedź pierwsza

2. Dzisiaj obchodzimy VII Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. Ofiary składane do puszek po Mszach świętych będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Dziś rozpoczyna się cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych. Katechezy będą odbywać się także 8 i 15 czerwca po Mszy Św. o godz. 8.00.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w kościele w zwykłe dni o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 7.45 przed Msza św. o godz. 8.00. W kaplicy przed Mszą św. o godz. 10.00.

5. W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie do Warszawic wszystkich ministrantów naszej parafii.

6. W sobotę 7 czerwca odbędzie się II Pielgrzymka Kółek Różańcowych na Jasną Górę. Również z naszej parafii będzie zamówiony autokar. Mogą w niej wziąć udział wszystkie chętne osoby, także nienależące do kółek różańcowych. Chętnych prosimy zgłaszać się do p. Teresy Bąbik lub do zakrystii.

7. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
-  W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
-  W Pierwszy Piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
- W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza Św. o godz. 18.00. nabożeństwo czerwcowe i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP przed Mszą Św.

9. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tą uroczystością kończy się Okres Wielkanocny i czas przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej.

10. W tym miesiącu chrzest dzieci w niedziele 29 czerwca o godz. 11.30.

11. Mija już rok istnienia strony internetowej naszej parafii. Można tam znaleźć ogłoszenia parafialne, intencje Mszy Św. oraz różne informacje z życia naszej parafii. Od początku jej istnienia odwiedziło ją już blisko 55 000 osób. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za pracę przy tworzeniu naszej strony. Serdecznie zapraszamy parafian do odwiedzania tejże strony.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Roman Kowalczyk z Dziecinowa. W tym tygodniu zmarł także ojciec ks. proboszcza śp. Edward Wasiluk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….