Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014r. PDF Drukuj
sobota, 26 kwietnia 2014 18:23

1. Zapowiedzi:
•    Paweł Rombel kawaler z Sobień Bisk. par. tutejszej i Małgorzata Barbara Grzegrzółka panna z Wójtowizny par. Osieck – zapowiedź pierwsza

2. Dzisiaj z racji kanonizacji Jana Pawła II będzie zmieniony porządek Mszy Św. w naszej parafii. W kościele będzie Msza Św. o godz. 8.00 i 17.00, a w kaplicy o 9.00 i 15.30. Ta zmiana ma umożliwić oglądanie uroczystości kanonizacyjnych w telewizji.

3. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc maryjny – maj. W tym miesiącu gromadzimy się w naszych świątyniach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach na nabożeństwie majowym, aby przez nasz śpiew, modlitwę wielbić Maryję. Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w te nabożeństwa. Nabożeństwo majowe w parafii:
•    w kościele codziennie o godz. 17.45, a w niedzielę 15 min. przed poranną Mszą św.
•    w kaplicy o godz. 16.45, a w niedzielę przed Mszą św. sprawowaną o godz. 10.00.

4. W sobotę 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która jest dana nam ,,ku pomocy i obronie naszego narodu”. Jest to także 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

5. W sobotę 3 maja w naszej parafii będziemy przeżywać dzień Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice i dzieci serdecznie zapraszają krewnych, nauczycieli i wychowawców do udziału w tej Mszy św. o godz. 10.00. Miejsca w ławkach w kościele są przeznaczone dla dzieci i osób starszych z ich rodzin. Msze św. w tym dniu:
•    w kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00
•    w kaplicy o godz. 8.00
W tym dniu odpust w Gocławiu.

6. Spotkania z dziećmi klas II przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicami odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30 oraz w czwartek 1 maja o godz. 10.00. Spotkania są obowiązkowe.

7. Spowiedź dzieci, rodziców i ich rodzin przed Pierwszą Komuną św. odbędzie się w piątek 2 maja od godz. 16.00 do 16.45.

8. W niedzielę wspominać będziemy św. Floriana, męczennika i patrona strażaków. Strażakom z naszej parafii dziękujemy za pomoc w trudnych zdarzeniach losowych i udział w uroczystościach parafialnych. Niech św. Florian chroni ich we wszystkich trudach i niebezpiecznych sytuacjach wymagających odwagi i poświęcenia.

9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Miesiąca.
-    W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
-   W Pierwszy Piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie połączone z nabożeństwem majowym.
-    W Pierwszą Sobotę Miesiąca Msza św. o godz. 18.00. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone będzie z nabożeństwem majowym
-   Za tydzień w Pierwszą Niedzielę Miesiąca po sumie o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła z dziećmi

10. Wszystkich pątników Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę zapraszamy 1 maja do Mariańskiego Porzecza (Goźlin) o godz. 19.00 na spotkanie pielgrzymkowe. W programie będzie: ognisko oraz spotkanie przy kawie w sali parafialnej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła: bezimienna z Dziecinowa – 100 zł