V Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2014r. PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 19:12

1. Zapowiedzi:
Artur Wawer kaw. z Warszówki par. tutejszej i Agnieszka Jenda panna z Celestynowa – zapowiedź pierwsza.
Rafał Romanowski i Paulina Romanowska z d. Dąbrowska związani cywilnie zamieszkali w Całowaniu – zapowiedź pierwsza
Hubert Piotr Kłos kaw. ze Starego Zambrzykowa par. Sobienie Jeziory i Edyta Okrasa panna z Sobień Bisk. par. tutejszej – zapowiedź pierwsza

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Spotkanie z rodzicami odbędzie się w kościele zaś dzieci w sali przy plebani.

3. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, dzisiaj po Mszy Św. młodzież z KSM-u rozprowadza przed kościołem wykonane przez siebie palmy, które będzie można przynieść za tydzień do poświęcenia.

4. W poniedziałek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby chętne, które pragną zagłębiać się nad Słowem Bożym.

5. W piątek 11 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych z posługą kapłańską. Od godz. 11.00 w następujących wioskach: Warszawice, Sobienie Biskupie, Radwanków i Dziecinów. Zaś od godz. 13.00: Warszówka, Całowanie, Łukówiec, Sobiekurski Piotrowice. Prosimy o zgłaszanie chorych do zakrystii.

6. W czasie Wielkiego Postu, w ramach jałmużny wielkopostnej, chcemy zorganizować charytatywną paczkę dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Do pudełka, której znajduje się przed ołtarzem w kościele i w kaplicy można składać produkty spożywcze przedłużonej ważności lub artykuły przemysłowe. Te rzeczy zostaną przed świętami przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii.

7. W tym tygodniu kapłani wyjeżdżają na spowiedź w poniedziałek i wtorek do Goźlina i Ostrówka, zaś w piątek i sobotę do Pilawy.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 19.00 będzie połączone z inscenizacją w wykonaniu młodzieży z KSM-u. Wszyscy zebrani będziemy wędrować za krzyżem wokół kościoła do kolejnych stacji i rozważać Mękę Pańską

9. W sobotę 12 kwietnia odbędzie się XXIX Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zainicjowane przez bł. Jana Pawła II święto jest przed jest przede wszystkim dniem wspólnoty oraz okazją do przybliżenia tegorocznego orędzia Franciszka do Młodych całego świata.

10. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Na sumę o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w uroczystej procesji z palmami. Na procesję z palmami gromadzimy się przy kościele o godz. 11.30.

11. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 odbędzie się ulicami Warszawic nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału.

[plan Drogi Krzyżowej - załącznik]

12. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej i indywidualne.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Wit Żywek z Całowania. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….