III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2014r. PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 19:35

1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Prosimy o modlitwę w tej intencji. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

2. Najbliższy poniedziałek i wtorek jako dni naszych rekolekcji parafialnych są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkołach. Ma to na celu umożliwienie uczniom udziału w rekolekcjach. W tych dniach – jak to było ogłoszone w szkołach – uczniowie przyjeżdżają autobusem do szkoły i z nauczycielami udają się na Mszę Św. W tych dniach szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

3. We wtorek, w ostatni dzień rekolekcji ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji księdza rekolekcjonisty.

4. W poniedziałek o godz. 19.30 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 do Warszawic zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów naszej parafii.

6. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Otwocku zaprasza w najbliższą sobotę, 29 marca na dzień otwarty szkoły. W programie m.in. prezentacja multimedialna na temat ośrodka, przedstawienie bazy dydaktycznej szkoły, spotkania z nauczycielami, dyrekcją.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie z Radą Ekonomiczną.

8. W przyszłą niedzielę 30 marca o godz. 19.00 w kaplicy w Sobiekursku odbędzie się spotkanie modlitewne w intencji pokoju na świecie. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i apel jasnogórski. Zachęcamy serdecznie do udziału w tej modlitwie.

9. Przyjmujemy zgłoszenia do wyjazdu do osób chorych z posługą kapłańską. Chorych nawiedzimy bliżej świąt. Dzień odwiedzin podamy w ogłoszeniach parafialnych.

10. W czasie Wielkiego Postu, w ramach jałmużny wielkopostnej, chcemy zorganizować charytatywną „Świąteczną paczkę” dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Do pudełka, której pojawi się przed ołtarzem w kościele i w kaplicy od przyszłej niedzieli będzie można składać produkty spożywcze przedłużonej ważności, artykuły przemysłowe lub zabawki. Te rzeczy zostaną przed świętami przekazane potrzebującym rodzinom naszej parafii.

11. W zakrystii są rozprowadzane baranki wielkanocne Caritas na stół wielkanocny w cenie 5zł.

12. Chrzest dzieci w przyszłym miesiącu odbędzie się w drugi dzień świąt podczas Mszy Św. o godz. 12.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci do chrztu.

13. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w rozważaniach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego w czasie Drogi Krzyżowej i indywidualnie.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Janina Bąbik z Dziecinowa i Feliksa Bonder z Sobień Bisk., której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….