Jak przeżyć Wielki Post – wskazówki dla każdego. PDF Drukuj
poniedziałek, 31 marca 2014 20:07

Na czas Wielkiego Postu zechciejmy podjąć postanowienia: praktyczne, łatwe do weryfikacji, wpływające na naszą codzienność, takie, które nas zmienią na lepsze. Zachęcamy, by te postanowienia dotyczyły sfery modlitwy, kontaktu z Panem Bogiem, życia w domu, zachowania w pracy, relacji międzyludzkich.

 

Wobec siebie może trzeba podjąć trud pracy nad sobą; wyrzeczenia i umartwienia, wewnętrznej dyscypliny i panowania nad emocjami.
W ,,Bożym” zakresie może to być częste zwracanie się ku Panu Bogu, w ciągu dnia, aby na przykład powierzać Mu nasze zajęcia służbowe i domowe, trud i odpoczynek, ludzi spotkanych. Jeśli to za trudne, można się zobowiązać do rozważania jednej stacji Drogi Krzyżowej o dowolnej porze dnia, albo innej systematycznej modlitwy.
W stosunku do bliźnich możemy postanowić, że nie będziemy okazywać swych nastrojów, zwłaszcza złych, że będziemy starali się dziękować i okazywać życzliwość.

 

Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali.

 

Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
+   w kościele o godz. 16.00 i 19.00
+   w kaplicy o godz. 17.30

Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
+   w kościele o godz. 8.00
+   w kaplicy o godz. 10.00

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 23,24,25 marca 2014r. i zostaną poprowadzone przez Proboszcza Parafii Celiny, ks. Andrzeja Majchrzaka (SAC).

Zachęcamy szczególnie gorąco do zapoznania się z tekstem Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post 2014r. [pobierz załącznik]

Duszpasterze Parafii Warszawice