I Niedziela Wielkiego Postu – 9 marca 2014r. PDF Drukuj
sobota, 08 marca 2014 22:06

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 8.30 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych miesiącach będą uczestniczyć w chrzcie dziecka.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w kaplicy w Sobiekursku odbędzie się spotkanie modlitewne w intencji pokoju na świecie. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i apel jasnogórski. Zapraszamy serdecznie z lampionami.

3. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

4. W poniedziałek o godz. 19.30 w sali katechetycznej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę na godz. 12.00 zapraszamy wszystkich ministrantów naszej parafii na spotkanie w sali katechetycznej w Warszawicach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy w związku z tym młodzież z klas I i II gimnazjum.

7. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pracującymi w krajach misyjnych. Ofiary składane do puszek po Mszach Św. przeznaczone będą dla polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach.

8. Na czas Wielkiego Postu zechciejmy podjąć postanowienia: praktyczne, łatwe do weryfikacji, wpływające na naszą codzienność, takie, które nas zmienią na lepsze. Zachęcamy, by te postanowienia dotyczyły sfery modlitwy, kontaktu z Panem Bogiem, życia w domu, zachowania w pracy, relacji międzyludzkich.
Wobec siebie może trzeba podjąć trud pracy nad sobą; wyrzeczenia i umartwienia, wewnętrznej dyscypliny i panowania nad emocjami.
W ,,Bożym” zakresie może to być częste zwracanie się ku Panu Bogu, w ciągu dnia, aby na przykład powierzać Mu nasze zajęcia służbowe i domowe, trud i odpoczynek, ludzi spotkanych. Jeśli to za trudne, można się zobowiązać do rozważania jednej stacji Drogi Krzyżowej o dowolnej porze dnia, albo innej systematycznej modlitwy.
Co do ludzi, to możemy postanowić, że nie będziemy okazywać swych nastrojów, zwłaszcza złych, że będziemy starali się dziękować i okazywać życzliwość.

9. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali.

10. Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
+  w kościele o godz. 16.00 i 19.00
+  w kaplicy o godz. 17.30
Ofiary składane w każdy piątek na Drodze Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Przyjmujemy również ofiary indywidualne.

11. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
+  w kościele o godz. 8.00
+  w kaplicy o godz. 10.00

12. W zakrystii jest do odebrania „Promyczek Dobra” numer z marca w cenie 4zł.

13. W sobotę 15 marca w kościele parafialnym w Miętnym odbędzie się V Wielkopostne Czuwanie Młodych – pt. ,,Aby byli jedno”. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu ludzi młodych. Osoby proszone są o zapisanie się na listę w zakrystii w celu zorganizowania wspólnego wyjazdu. Koszt 10zł. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, a zakończy się Eucharystią o godz. 24.00.