VIII Niedziela Zwykła - 2 marca 2014r. PDF Drukuj
niedziela, 02 marca 2014 20:43

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem ,,Kochająca matka zawsze trzeźwa”. Dni od niedzieli do Środy Popielcowej mają charakter modlitwy i refleksji na temat radosnego spędzania czasu bez alkoholu, zaś od Środy Popielcowej będą czasem modlitwy i pokuty jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy pijaństwa i z nim związane.
W naszej tradycji Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Między innymi wiele osób rezygnuje z picia alkoholu, czy palenia tytoniu.

2. W środę 5 marca przypada Popielec i w tym samym dniu rozpocznie się Wielki Post. W tym dniu rozpoczniemy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. W Środę Popielcową Msze św.:
+ w kościele o godz. 12.00 i 17.00
+ w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00
Taca na jałmużnę wielkopostną.
Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak naszego nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Tradycyjnie rozumie się to jako jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie.
Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w rozważaniach Męki Pańskiej podczas Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali. Przygotujemy się w ten sposób do przeżywania Męki Pańskiej i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu:
+ w kościele o godz. 16.00 i 19.00
+ w kaplicy o godz. 17.30

5. Zgodnie z parafialną tradycją, ofiary składane w każdy piątek na Drodze Krzyżowej są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Przyjmujemy również ofiary indywidualne.

6. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu:
+ w kościele o godz. 8.00
+ w kaplicy o godz. 10.00

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca.
+ W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
+ W Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy Św. sprawowanej w kościele nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
•    w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 17.00; spowiedź od godz. 16.30
•    w kaplicy Msza Św. o godz. 16.00; spowiedź od godz. 15.30

8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Spotkanie z rodzicami odbędzie się w kościele zaś dzieci w sali przy plebani.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna z Łukówca – 100zł.