Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2014r. PDF Drukuj
niedziela, 02 lutego 2014 15:24

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jednocześnie w Kościele powszechnym jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

2. Również dzisiaj z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. Dziś po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną w sali przy plebanii. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca.
-   W Pierwszy Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
-   W Pierwszy Piątek Miesiąca poprzez modlitwę wynagradzamy Bożemu Sercu za wszystkie grzechy, ale także prosimy o Jego pomoc dla nas i naszych rodzin. Po Mszy Św. sprawowanej w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
•   w kościele parafialnym Msza Św. o godz. 17.00; spowiedź od godz. 16.30
•   w kaplicy Msza Św. o godz. 16.00 ; spowiedź od godz. 15.30

5. W tym tygodniu, od 3 do 7 lutego, odbędzie się cykl spotkań katechetycznych dla osób przygotowujących się w tym roku do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy każdego dnia do sali katechetycznej na godz. 19.00.

6. W najbliższą sobotę, 8 lutego, w kościele parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się III modlitewne czuwanie, którego tematem przewodnim będzie adhortacja papieża Franciszka „Radość Ewangelii”.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców klas II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 12.00. Bezpośrednio po niej odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi.

8. W tym miesiącu chrzest dzieci będzie udzielany w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00. Prosimy o zgłaszanie dzieci do chrztu.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Gołąb z Sobiekurska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….