Papieska adhortacja Evangelii Gaudium - Radość Ewangelii PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 14:04

/fot.: Tygodnik Niedziela/


24 listopada 2013 r. Papież Franciszek wydał adhortację apostolską „Evangelii gaudium” – Radość Ewangelii.

Dokument ten dotyczy głoszenia Ewangelii we współczesnym świecie i jest dedykowany do każdego z nas, zarówno do osób świeckich, jak i do duchownych: biskupów, prezbiterów, diakonów oraz do osób konsekrowanych. Papież Franciszek od początku pontyfikatu zadziwia świat swoją postawą, a głoszona przez niego nauka rodzi nadzieję na ożywienie życia w Kościele. Wielu wiernych twierdzi, że jesteśmy świadkami nowego powiewu Ducha Świętego, wiosny w Kościele. Ks. Adam Wodarczyk moderator generalny Ruchu Światło-Życie stwierdził podczas głoszonych rekolekcji, iż adhortacja jest dokumentem, który może „podnieść ciśnienie” u osób ją czytających – z jednej strony przez wzbudzenie entuzjazmu, ale z drugiej przez konkretność wezwań i wymagań, jakie stawia, przez mocne diagnozy współczesnego świata, ale również i Kościoła. Zdaniem ks. Wodarczyka dokument jasno pokazuje, że oczekiwana reforma Kościoła dokonywana przez papieża Franciszka, nie będzie reformą jedynie Kurii Rzymskiej, ale ma być przemianą myślenia i działania każdego katolika. „Przemianę trzeba zacząć od samego siebie”.

 

„Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. W tej adhortacji pragnę zwrócić się do wiernych chrześcijan, aby zaprosić ich do nowego etapu ewangelizacji naznaczonego ową radością i aby ukazać drogi Kościoła w najbliższych latach”

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem Adhortacji [załącznik].

 

i zapraszamy na III czuwanie modlitewne, którego tematem przewodnim będzie Adhortacja „Radość Ewangelii”. Czuwanie rozpocznie się o godz. 18.00 w najbliższą sobotę 8 lutego 2014r. w Kościele w Warszawicach. W planie czuwania: modlitwy ze śpiewem wspólnotowym, Msza Święta, konferencja prowadzona w formie dialogu i agapa. Będziesz?