Odpust parafialny PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lipca 2023 19:43

25 czerwca 2023 r. nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust parafialny

ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela.

 

Sumę odpustową, która rozpoczęła się  o godzinie 12.00 sprawował ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz pracujący w Boliwii. Ks. Jarek wygłosił też słowo Boże. Po Eucharystii odbyła się procesja wokół kościoła zakończona śpiewem Te Deum i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom odpustu. Dziękujemy służbie kościelnej, liturgicznej, chórzystom, niosącym chorągwie i feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niestety nielicznym. Dziękujemy za dary na stół odpustowy. Trochę zanika tradycja odpustów, a szkoda, bo odpust to łaską Boża , z której warto skorzystać. Dbajmy o kult naszego wielkiego Patrona. Niech św. Jan Chrzciciel wyprasza wszystkim potrzebne łaski.