XXXIV Niedziela – 24 listopada 2013r. PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 21:55

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy niedzielę radiową, gościmy przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie. Ksiądz wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na Katolickie Radio Podlasie.

2. Dzisiaj również kończy się Rok Wiary. Uroczyste zakończenie nastąpi podczas Mszy Św. o godz. 12.00.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznie się nowy rok liturgiczny w Kościele, a także nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”.

4. W Adwencie nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach. Przypominamy młodzieży, aby zakończyć andrzejkowe dyskoteki w sobotę przed godz. 24:00. Na czas Adwentu zachęcamy wszystkich do powstrzymania się od picia alkoholu i palenia papierosów. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i duchowo przygotowani, podejmując praktykę ascezy przez modlitwę, post i jałmużnę.

5. W tym tygodniu przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 8 do 10 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi ks. kan Henryk Demiańczuk mieszkający w parafii Samogoszcz. Módlmy się o duchowe i błogosławione owoce tego szczególnego czasu i dobre przeżycie tych dni podarowanych przez Pana Boga.

7. Od I-ej niedzieli Adwentu będą rozprowadzane świece wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy nabyciu świecy składamy ofiarę: przy świecy małej – 5zł., przy świecy średniej – 10zł i przy świecy dużej 15zł.

8. W następną niedzielę 1 grudnia po Mszy Św. o godz. 8.00 rozpocznie się kolejny cykl katechez przygotowujących rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka.

9. Informujemy parafian, że w tym tygodniu będą zakończone prace przy remoncie elewacji zewnętrznej kościoła.

10. Na stronie parafii umieszczone zostały wyniki konkursu plastycznego „Mój Kościół Parafialny”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 1 grudnia 2013r. po mszy św. o godz. 15.30 w Kaplicy w Sobiekursku. Wszystkie prace prezentowane są na stronie parafii oraz zostaną zaprezentowane w Kościele podczas rekolekcji adwentowych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy pięknych prac.

11. W każdą niedzielę o godz. 15.15 w kaplicy w Sobiekursku (przed Mszą Świętą o godz. 15.30) śpiewana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie przygotowującej do udziału we Mszy Św.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Radwankowa Szl. – 200 zł, bezimienna z Całowania – 200 zł, bezimienna z Dziecinowa – 200 zł, bezimienna z Warszówki – 300 zł, bezimienna z Łukówca – 200 zł, bezimienna z Łukówca – 200 zł, bezimienna z Sobiekurska – 300 zł, bezimienna z Sobiekurska – 200 zł, bezimienna z Radwankowa Szl. – 200 zł, bezimienna z Warszówki – 600 zł

13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Albina Zarzycka z Warszawic i śp. Kazimierz Michalczyk z Sobień Biskupich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….