Wieczór Uwielbienia "Jezus jest tu" PDF Drukuj
piątek, 09 czerwca 2023 18:22

 

W Boże Ciało (8.06) w malowniczo położonym Dziecinowie, w gm. Sobienie-Jeziory, na terenie przy OSP, odbył się Wieczór Uwielbienia. Spotkaliśmy się pod hasłem „Jezus jest tu”.


W trakcie dwugodzinnego spotkania śpiewaliśmy pieśni oddające cześć Bogu, wysłuchaliśmy też fragmentu Ewangelii według św. Mateusza. W pewnym momencie przybył także gość specjalny – ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się w czwartek, 8 czerwca o godzinie 19:00 nad brzegiem Jeziora Dziecinowskiego, na placu przy budynku OSP. To było pierwsze tego typu wydarzenie w tym miejscu. Dotychczas wierni mogli brać udział w nabożeństwach przy jednym z ołtarzy przygotowywanych na Boże Ciało w parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach.

Na początek kilka słów do zebranych skierował ks. proboszcz Krzysztof Wałek. Podziękował za zorganizowanie Wieczoru Uwielbienia, a potem odczytał też fragment Ewangelii według św. Mateusza. Za część muzyczną, w tym za akompaniament na gitarze, skrzypcach i bębnie, odpowiadał Zespół Wokalny z Sobiekursku. Jego członkowie przygotowali liczne pieśni wielbiące Boga. Wybrzmiały m.in. „Jestem Chlebem Życia”, „Zbawiciel, On porusza góry”, „Jezus daje nam zbawienie” czy „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”. Wiele z nich śpiewaliśmy wszyscy razem. Utwory były przeplatane rozważaniami.

Po około godzinie przybył zapowiadany gość specjalny. O jego obecność zadbał ks. wikariusz Marcin Dudziński. To Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęła się Jego adoracja. Modliliśmy się w chwili ciszy, ale także słowem, czyli tekstem Litanii do Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie „Jezus jest tu” zakończyło się wspólną agapą. Do posmakowania chociażby chlebek z smalcem i ogórkiem kwaszonym czy domowej roboty ciasta. Dla spragnionych nie zabrakło lemoniady.

Organizatorami Wieczoru Uwielbienia w Dziecinowie były: Ochotnicza Straż Pożarna w Dziecinowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Dziecinowie oraz Zespół Wokalny w Sobiekursku i Zespół "Piskorze".

Sebastian Rębkowski