Boże Ciało PDF Drukuj
czwartek, 08 czerwca 2023 17:01

8 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

O godz. 10.00 licznie zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby uwielbić Jezusa w Eucharystii. Podczas tej bezkrwawej Ofiary dzieci z klasy 4 przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Następnie udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy przygotowanych w tym roku przez mieszkańców Sobiekurska, Łukówca, Całowania i Warszówki, aby zamanifestować naszą wiarę. Aby zaprosić Jezusa do naszych domów, a przede wszystkim, aby zaprosić Go do naszych serc.

Dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy. Strażakom za uświetnienie Uroczystości i zapewnienie bezpieczeństwa. Bóg zapłać niosącym chorągwie, feretrony, poduszki, dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom niosącym różaniec oraz wszystkim za tak liczną obecność i świadectwo wiary.

Warszówka


 

Sobiekursk

Całowanie

Łukówiec