Uroczystośc Zesłania Ducha św. PDF Drukuj
piątek, 26 maja 2023 19:01

VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha św. (28.05.2023 r.)

1. Zapraszamy od czwartku na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30. W kaplicy majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

3. Dzisiaj i za tydzień o 11.30 Msza św. i katechezy dla rodziców i chrzestnych. Kto chce ochrzcić dziecko lub być chrzestnym ma obowiązek uczestnictwa w tych katechezach.

4. Zapraszamy jutro na V Parafiadę Dekanatu Osieckiego w Warszawicach, która rozpocznie się Eucharystią o 9.00 w naszej świątyni. Po Mszy św. zawody sportowe na boisku parafialnym.

5. We wtorek po Mszy św. o 18.00 spotkanie z dziećmi klas IV i ich rodzicami przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź przed rocznicą w pierwszy piątek o 17.00

6. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca – o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź zakończona nabożeństwem czerwcowym, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i wotywne

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

8. Od przyszłej niedzieli do pierwszej niedzieli października nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Łukówca, Sobiekurska, Całowania i Warszówki.

10. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 3000 zł od rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. 3 czerwca organizowany jest wyjazd autokarowy na XI Kongres Kół Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd o 5.00 z Łukówca przez poszczególne miejscowości. Zapisy w zakrystii, u zelatorów i p. Krystyny tel. 602669299.

12. Szensztacki Instytut Sióstr Maryi zaprasza na rekolekcje letnie dla dziewcząt. Zgłoszenia do 15 czerwca. Szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

13. 11. Czerwca o 14.00 planowany jest Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza. Trzyosobowe drużyny prosimy zgłaszać do proboszcza.

14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Bartosz Kociszewski i Patrycja Kociszewska z d. Biernacka, cywilnie związani z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

- Robert Tokarski i Anna Tokarska z d. Jankowska, cywilnie związani z parafii tutejszej. Zapowiedź II.

15. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz wspomnienie o misjach parafialnych.

16. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Mariannę Bronisz. Prośmy w jej intencji, naszych bliskich zmarłych, kapłanów i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.