Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa PDF Drukuj
sobota, 20 maja 2023 18:20

Ogłoszenia

VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa (21.05.2023 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30. W kaplicy majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj o 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. W czasie tej Mszy św. ławki będą zarezerwowane dla dzieci. Ze względu na komunię dzisiaj inny porządek Mszy św. Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00 w kaplicy i 17.00. Nie będzie Mszy św. o 15.30 w kaplicy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu pokuty i eucharystii. Bóg zapłać ks. Marcinowi, rodzicom, p. katechetkom, za przygotowanie dzieci i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Biały Tydzień codziennie o 18.00.

3. W poniedziałek po mszy św. o 18.00 nowenna do św. Rity.

4. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św. kończąca okres wielkanocny.

5. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. i katechezy dla rodziców i chrzestnych. Kto chce ochrzcić dziecko lub być chrzestnym ma obowiązek uczestnictwa w tych katechezach.

6. Za tydzień o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

7. 3 czerwca organizowany jest wyjazd autokarowy na XI Kongres Kół Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd o 5.00 z Łukówca przez poszczególne miejscowości. Zapisy w zakrystii, u zelatorów i p. Krystyny tel. 602669299.

8. Szensztacki Instytut Sióstr Maryi zaprasza na rekolekcje letnie dla dziewcząt. Zgłoszenia do 15 czerwca. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach i terminach znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

9. 29 maja zapraszamy na V Parafiadę Dekanatu Osieckiego w Warszawicach, która rozpocznie się Eucharystią o 9.00 w naszej świątyni.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Bartosz Kociszewski i Patrycja Kociszewska z d. Biernacka, cywilnie związani z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Robert Tokarski i Anna Tokarska z d. Jankowska, cywilnie związani z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o pierwszej Komunii św.