V niedziela wielkanocna PDF Drukuj
sobota, 06 maja 2023 12:30

V Niedziela Wielkanocna (07.05.2023 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.15, w niedziele po Mszy św. o 11.30. W kaplicy majówka codziennie o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Msze św. dzisiaj o 8.00, 10.00 w kaplicy, 11.30 i 17.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30. Zapraszamy codziennie na nauki misyjne w kaplicy o 17.00 oraz w kościele o 18.30. Inny porządek będzie we wtorek. Jest to dzień spowiedzi. Nabożeństwa pokutne o 10.00, 17.00 w kaplicy i 18.30 w kościele. We wtorek po Mszy o 18.30 spotkanie dla małżeństw. W środę po Mszy św. o 18.30 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. W piątek zatroszczmy się o chorych, aby mogli przybyć do kaplicy i kościoła, gdzie będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Obłożnie chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła prosimy zgłaszać do zakrystii. Odwiedzimy ich w tym dniu od godz. 9.00 w domach. W sobotę nawiedzenie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii bł. Męczenników z Pratulina. O 11.30 zgromadzimy się przed kościołem na modlitewnym czuwaniu przed przybyciem znaków. Po powitaniu znaków o 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego. Prosimy o przybycie wszystkich parafian na tę uroczystość. Na powitanie znaków w sobotę i pożegnanie w niedzielę o 11.30 zapraszamy strażaków w strojach galowych, Koła Gospodyń, Zespół Piskorze w strojach ludowych, Koła Żywego Różańca z chustami, poczty sztandarowe.

W przyszłą niedzielę Msze św. tylko do południa o godzinie 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30 zakończenie misji.

W czasie misji można będzie nabyć w salce przy plebanii pamiątki misyjne.

4. Zapraszamy na Msze św. z racji poświęcenia pól o godz. 18.30: poniedziałek Warszówka, wtorek Całowanie, środa Łukówiec, czwartek Sobienie Biskupie

5. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 3000 zł.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o męczennikach z Pratulina.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Jadwigę Kurek z Dziecinowa. Prośmy w jej intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Moczulski, kawaler z naszej parafii i Maria Anna Proczek, panna z Parafii św. Zygmunta w Warszawie. Zapowiedź I.

9. (kaplica) Sołtys Sobiekurska zwraca się z prośbą do mieszkańców posiadających działki wzdłuż Sobiekurska graniczące z drogą 801 o kontakt osobisty lub telefoniczny w sprawie dojazdu do działek po remoncie drogi 801.