Wielki Piątek PDF Drukuj
sobota, 08 kwietnia 2023 14:18

7 kwietnia 2023 r. Kościół przeżywa kolejny dzień świąt Paschalnych - Wielki Piątek.

W tym dniu na całym świecie nie sprawuje się Eucharystii.

Wierni natomiast uczestniczą w nabożeństwie Męki Pańskiej. W naszej parafii liturgia rozpoczęła się o godz. 18.00. Przewodniczył jej ks. Krzysztof. Liturgia piątkowa składa się z czterech części. Pierwsza część to liturgia słowa. Po czytaniach został odśpiewany opis męki Pańskiej przez ks. Marcina, p. organistę i p. Tomasza Rosłonka. Liturgię słowa kończy rozbudowana forma modlitwy powszechnej, po której następuje adoracja krzyża. Bardzo licznie zgromadzeni wierni oddawali cześć krzyżowi, na którym dokonało się nasze odkupienie przez przyklęknięcie i ucałowanie naszego znaku wiary. Po adoracji krzyża następuje komunia św. Ostatnią część stanowi procesja do grobu Pańskiego. W tym roku grób został przygotowany przez ks. Marcina oraz młodzież i strażaków z OSP Dziecinów. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie liturgii i grobu Pańskiego.