Niedziela Palmowa i konkurs palm PDF Drukuj
czwartek, 06 kwietnia 2023 11:17

2 kwietnia 2023 r. w Niedzielę Palmową wspominaliśmy uroczysty

wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

 

Słuchaliśmy na każdej Mszy św. opisu męki Pana Jezusa. Do świątyni przynieśliśmy palmy, które zostały poświęcone. Uroczystą sumę o 11.30 sprawował ks. Marcin. Po eucharystii odbył się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palme. Wszystkie palmy były piękne i dorodne. Zostały wyróżnione dwie najwyższe, które były tak wysokie, że nie mogły stanąć na nogach. Były to palmy wykonane przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Sobieniach Biskupich oraz palma wykonana przez uczniów szkoły w Sobiekursku. Piękne palmy wykonali także uczniowie ze szkoły w Warszawicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Warszówki. Nie można pominąć pozostałych palm także tych małych, ale również pięknych wykonanych przez licznie zgromadzone dzieci. Gratulujemy wszystkim, którzy napracowali się, by uczcić Jezusa w Niedzielę Palmową i gratulujemy pięknych prac artystycznych. Wszyscy uczestnicy za swoje prace otrzymali symboliczne nagrody.