IV niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 17 grudnia 2022 09:17

IV niedziela adwentu (18.12.2022 r.)

1. Zapraszamy na roraty w środę i sobotę o 7.00.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 w świetlicy w Warszawicach spotkanie opłatkowe, na które zaprasza Parafialny Zespół Caritas podopiecznych, wolontariuszy oraz parafian i gości, którzy chcieliby wziąć udział w tym spotkaniu

4. Dziś po Mszy św. o 17.00 spotkanie z Radą Parafialną.

5. W czwartek po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Rity.

6. W sobotę wigilia. Przeżyjmy ten wieczór w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Z modlitwą i śpiewem kolęd oczekujmy na Zbawiciela.

7. W przyszłą niedzielę Boże Narodzenie, które rozpoczniemy o północy uroczystą pasterką. W kaplicy pasterka o 22.00, a w kościele o północy. W Boże Narodzenie Msze św. poza pasterką w kościele o 8.00 i 11.30 oraz w kaplicy o 10.00.

8. Od 27 grudnia po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczniemy wizytę duszpasterską, której celem jest błogosławieństwo naszych rodzin i poznanie życia religijnego parafian. Przygotujmy: stół nakryty białym obrusem, zapalone świece, krzyż, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Program wizyty duszpasterskiej umieszczony jest w dzisiejszym biuletynie.

9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć jeszcze opłatek.

10. Bóg zapłać Zespołowi Parafialnemu Caritas za przeprowadzenie akcji świątecznej i pomoc potrzebującym parafianom. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w te akcje za dostarczone produkty i złożone ofiary.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup figury św. Michała Archanioła do kaplicy w Sobiekursku. Bóg zapłać p. Krzysztofowi Wysmółkowi za wykonanie i ofiarowanie postumentu pod figurę.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program wizyty duszpasterskiej.

13. (kaplica) Dzisiaj po Mszach Świętych w Sobiekursku o 10 i 15:30 będzie kiermasz świąteczny, który organizuje Szkoła w Sobiekursku. Dochód z przeznaczony jest na cele szkoły.

Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Warszawicach,
Nr konta 70 1240 2728 1111 0010 8369 0519

Ks. Krzysztof - proboszcz – 606 432 545; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Marcin – wikariusz – 504 295 460; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13. (kaplica) OSP Łukówiec zaprasza dzisiaj od godziny 11.00 do świetlicy w Łukówcu dzieci i dorosłych do udziału w Turnieju Szachowym o Puchar Krainy Piskorzy.