Msza św. na cmentarzu PDF Drukuj
środa, 22 czerwca 2022 21:27

19 czerwca o 10.00 na cmentarzu parafialnym odprawiona została Msza św.

za zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na cmentarzu.

Tradycją stała się Msza św. na cmentarzu w niedzielę poprzedzającą odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Jak zwykle na cmentarz w tym dniu przybywają tłumy parafian i gości. W tym roku wierni dopisali wyjątkowo, podobnie jak pogoda. Nawiedzenie cmentarza jest okazją, by okazać zmarłym nie tylko pamięć, ale przede wszystkim pomoc wypraszając u Boga łaskę zbawienia w Eucharystii. W tym roku Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Jacek Wojdat. W czasie Mszy św. panowała modlitewna, pełna skupienia i zadumy atmosfera. Na zakończenie Eucharystii zostały poświęcone dwie chorągwie pogrzebowe ufundowane przez p. Bożenę i Wiesława Zawadzkich z Całowania oraz przez mieszkańców Całowania. Składamy serdeczne Bóg zapłać darczyńcom za ufundowane chorągwie dla naszej parafii. Po Mszy św. była możliwość poświęcenia nowych pomników. Niech nasze modlitwy płyną przed oblicze Miłosiernego Boga, by w swojej łaskawości przyjął naszych zmarłych na ucztę w niebie.