XII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 18 czerwca 2022 13:39

XII niedziela zwykła (19.06.2022 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30, a w kaplicy w piątki o 18.00 i w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj Msze św. o 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie po Mszy św. o 18.00 na nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków.

4. W środę po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Rity.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

6. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy na Msze św. dziękczynne do kościoła o godzinie 8.00 i do kaplicy o godzinie 8.00.

7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 8.00, 10.00 w kaplicy, o 12.00 suma odpustowa, którą będzie sprawował i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Ryszard Andruszczak oraz wieczorna Msza św. o 17.00.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać chórowi, mieszkańcom Warszawic, Sobień Biskupich, Dziecinowa i Radwankowa Szlacheckiego za przygotowanie pięknych ołtarzy, strażakom za udział w procesji i zabezpieczenia porządku, dzieciom za sypanie kwiatów, wszystkim za niesienie w procesji chorągwi i feretronów. Bóg zapłać Zespołowi wokalnemu z Sobiekurska za przygotowanie i prowadzenie Popołudnia Uwielbienia oraz Kołu Gospodyń z Warszawic za przygotowanie poczęstunku.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Warszawic za ofiarę z racji poświecenia pól w kwocie 600 zł.

10. Bóg zapłać za ofiarę od rodziców dzieci klas czwartych z racji rocznicy I Komunii św. 820 zł.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Damian Grzegrzółka, kawaler z Parafii Sobienie Jeziory i Izabela Cherubin, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź I.

- Mateusz Jędrych, kawaler z Parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku i Weronika Kamila Przybysz, panna z tutejszej parafii. Zapowiedź I.

12. Zachęcamy do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, które dotyczą bezpośrednio lub pośrednio mieszkańców z naszej parafii, a w szczególności: Projekt regionalny nr 309 "Mieszkańcy powiatu otwockiego poznają mazowieckie skanseny i muzea". Jeśli ten projekt wygra, 800 osób naszego powiatu weźmie udział (CAŁKOWICIE ZA DARMO) w wycieczkach autokarowych do wspaniałych skansenów w Sierpcu i Radomiu, Muzeum Mazowieckiego w Płocku czy Centrum Folkloru Polskiego "Karolin", siedziby Zespołu Mazowsze. Nasze mamy, tatusiowe, babcie i dziadkowie wybiorą się w podróż po naszym pięknym Mazowszu!

Projekt ogólnowojewódzki nr 308 "Zakochani w Nadwiślańskim Urzeczu" W ramach tego projektu sfinansowane zostaną dwa wydarzenia kulturalne (jedno w Czersku a drugie w Warszawie) na którym będą mogły zaprezentować się zespoły ludowe z naszego regionu, w tym Zespół Piskorze z Łukówca. Zasady głosowania są bardzo proste, szczegóły na stronie BOM:

https://bom.mazovia.pl/glosowanie Każdy może zagłosować na jeden projekt ogólnowojewódzki i jeden regionalny.

13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że jest w posiadaniu elektrycznego wózka inwalidzkiego. Osoby potrzebujące tego typu urządzenia proszone są o pilny kontakt pod numer 604 581 580.

14. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o oktawie Bożego Ciała.