Uroczystość Trójcy św. PDF Drukuj
sobota, 11 czerwca 2022 17:16

 

Uroczystość Trójcy św. (12.06.2022 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30, a w kaplicy w piątki o 18.00 i w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas drugich dotyczące przygotowania do pierwszej Komunii św.

3. Od dzisiejszej niedzieli do pierwszej niedzieli października nie będzie Mszy św. w kaplicy o 15.30.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Ponadto Msze św. o 7.00 w kaplicy i 8.00 w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Warszawic, Sobień Biskupich, Dziecinowa i Radwankowa. Przygotujmy procesję. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Zapraszamy wszystkich strażaków w strojach galowych do procesji i zabezpieczenia porządku. Dzieci klas czwartych w tym dniu będą przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. i dla nich będą zarezerwowane pierwsze ławki.

5. Serdecznie zapraszamy w Boże Ciało o 15.00 przy ostatnim ołtarzu na Popołudnie Uwielbienia. Będzie śpiew, czytanie psalmów, coś słodkiego dla ducha i dla ciała.

6. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 17.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła.

7. Za tydzień, 19 czerwca o 10.00, jak co roku przed odpustem Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu, którą będzie sprawował ks. Jacek Wojdat. Msze św. w przyszłą niedzielę o 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00. W czasie Mszy św. na cmentarzu zostaną poświęcone dwie chorągwie pogrzebowe. Jedna została ufundowana przez p. Bożenę i Wiesława Zawadzkich z Całowania, a druga przez wieś Całowanie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ufundowanie chorągwi dla naszej parafii.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Warszówki, Całowania, Łukówca, Sobiekurska, Piotrowic, Dziecinowa, Radwankowa Szlacheckiego, Sobień Biskupich za ofiary z racji poświecenia pól w łącznej kwocie 4961 zł.

9. Odpust ku czci naszego patrona za dwa tygodnie o 12.00, a sumę będzie sprawował i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Ryszard Andruszczak.

10. Wczoraj odbyła się IV Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Zwyciężyła Parafia z Sobień Jezior, a reprezentująca naszą parafię Szkoła z Warszawic zajęła drugie miejsce. Gratulujemy zwycięzcą i Szkole w Warszawicach oraz wszystkim, którzy przybyli na parafiadę. Bóg zapłać p. wójtowi Kamilowi Choim, ks. Marcinowi, księżom z dekanatu, nauczycielom, opiekunom, p. kościelnemu i organiście oraz młodzieży i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i prowadzeniu parafiady. Dziękujemy strażakom z OSP Dziecinów za pomoc i troskę o bezpieczeństwo., a szczególne podziękowania kierujemy do p. dyrektor Anny Moczulskiej za prowadzenie parafiady.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o Sercu Pana Jezusa.