Pierwsza Komunia św. PDF Drukuj
sobota, 04 czerwca 2022 14:13

15 czerwca 2022 r. o godzinie 10.00 odbyła isię w kościele parafialnym Uroczystość

I Komunii św.

Do tej uroczystości przygotowywały się dzieci i ich rodzice pod kierunkiem ks. Marcina Dudzińskiego wspomaganego przez katechetów. W przeddzień Uroczystości I Komunii św. odbyła się spowiedź dla dzieci , rodziców i ich rodzin. Spowiedź poprzedzona była nabożeństwem pokutnym, które prowadził ks. Marcin.  Uroczystą Mszę św. pierwszokomunijną sprawował ks. proboszcz Krzysztof Wałek, który na zakończenie Mszy św. podziękował ks. Marcinowi, katechetom i rodzicom za trud przygotowania do tej uroczystości. Dziękczynienie za dar Eucharystii trwało przez cały tydzień. Dzieci gromadziły się w Białym tygodniu, by dziękować Bogu i ludziom za ten dar.  Na zakończenie białego Tygodnia w sobotę po Eucharystii odbyła się agapa przy ognisku. W czasie agapy rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy dziećmi i rodzicami, których zasilił ks. Marcin i ks. Krzysztof. Oby to dziękczynienie trwało przez całe życie młodych parafian, by wzrastali i żyli z Jezusem.