Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego PDF Drukuj
sobota, 28 maja 2022 17:57

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (29.05.2022 r.)

1. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych. W środę rozpoczynamy czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30, a w kaplicy w niedziele o 9.30.

2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o 17.00 na Koncert Pieśni Maryjnych. W tym kończącym się miesiącu poświęconym Maryi zgromadźmy się, by śpiewem uczcić naszą Matkę. Zachęcamy do udziału w koncercie. Będziemy mogli zakosztować nie tylko radosnych i słodkich pieśni, ale też innych słodyczy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca – o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź zakończona nabożeństwem czerwcowym, o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i wotywne

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Zespół Wokalny z Sobiekurska

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św., kończąca okres wielkanocny. W Polsce czas komunii wielkanocnej przedłużony jest do Niedzieli Trójcy św.

5. W dniu 4 czerwca organizowany jest wyjazd autokarowy na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd o 5.00 z Łukówca przez poszczególne miejscowości.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie Rady Parafialnej i sołtysów.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Warszawic, Sobień Biskupich, Dziecinowa i Radwankowa.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł: Młodzi nadzieją Kościoła.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Mateusz Cherubin, kawaler z naszej parafii i Izabela Pyza, panna z Parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach. Zapowiedź II.

- Michał Młot, kawaler z Naszej parafii i Natalia Glińska, panna z Parafii MB Ostrobramskiej w Otwocku. Zapowiedź II.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Mariannę Bąk z Całowania. Prośmy w jej intencji, zm. kapłanów, parafian, zm. z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.