V niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 02 kwietnia 2022 18:22

V niedziela Wielkiego Postu (03.04.2022 r.)

1. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek do kaplicy o 16.00 i w kościele o 18.30 oraz na gorzkie żale w niedzielę w kaplicy o 9.30 i w kościele po Mszy św. o 11.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Zespół wokalny z Sobiekurska.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Po Mszy w. o 11.30 odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Po Mszy św. o 17.00 droga krzyżowa ulicami Warszawic. Droga rozpocznie się przy szkole a zakończy w kościele. Prosimy strażaków o zabezpieczenie porządku.

4. Zachęcamy do udziału w akcji naszego Caritas „Wielkanocna Pomoc Parafii Warszawice”. Do dziś możemy składać dary rzeczowe do zakrystii oraz środki finansowe do skarbonek Caritas oraz na konto Caritas lub bezpośrednio dla wolontariuszy, którzy rozprowadzają paschaliki w cenie 20 zł. Na konto Caritas z dopiskiem „pomoc dla Ukraińców” możemy wpłacać ofiary dla Ukrainy.

5. 11 kwietnia odwiedzimy chorych, którzy nie mogli przybyć na rekolekcje. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do groby Pańskiego składane podczas drogi krzyżowej i ofiary indywidualne 400 zł.

7. Dzisiaj przy kościele po każdej Mszy św. będzie kiermasz wielkanocny prowadzony przez harcerzy z Sobień Jezior. W Niedzielę Palmową przy kaplicy w Sobiekursku po Mszy św. o 10.00 i 15.30 odbędzie się kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów szkoły w Sobiekursku

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o znaku krzyża.

Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Warszawicach,
Nr konta 70 1240 2728 1111 0010 8369 0519

Ks. Krzysztof - proboszcz – 606 432 545; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Marcin – wikariusz – 504 295 460; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pole tekstowe: Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Nr konta 70 1240 2728 1111 0010 8369 0519Ks. Krzysztof - proboszcz – 606 432 545;
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy85886 = 'walekkrzysio' + '@';
 addy85886 = addy85886 + 'wp' + '.' + 'plKs';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy85886 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy85886 );
 document.write( '<\/a>' );
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 </script>. Marcin – wikariusz – 504 295 460;
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy6701 = 'dudekmarcin' + '@';
 addy6701 = addy6701 + 'interia' + '.' + 'pl';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy6701 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy6701 );
 document.write( '<\/a>' );
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 //-->
 </script>9. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Tadeusza Puczyńskiego z Warszawic. Prośmy w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.