XXIX Niedziela – 20 października 2013r. PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 07:31

1. W dniu dzisiejszym przypada liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. prosimy parafian o powolne wychodzenie z kościoła, aby umożliwić liczenie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Boże Miłosierdzie dla całego świata”. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje katolickie w świecie.

3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.

4. W rozpoczynającym się tygodniu z soboty na niedziele nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

5. W najbliższą sobotę różaniec w kościele będzie o godz. 15.45

6. W najbliższą sobotę 26 października o godz. 17.00 w kaplicy w Sobiekursku rozpocznie się rodzinne czuwanie: Różaniec, Msza Święta oraz konferencja skierowana do rodzin. Czuwanie zakończy się około godz. 19 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy na to spotkanie rodziny naszej parafii. Ta oddolna inicjatywa ma służyć ożywianiu wiary w rodzinach, które są podstawowymi komórkami w społeczeństwie i parafii.

7. W każdą niedzielę o godz. 15.15 w kaplicy w Sobiekursku (przed Mszą Świętą o godz. 15.30) śpiewana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie przygotowującej do udziału we Mszy Św.

8. Przypominamy, iż Wszystkie intencje oraz ogłoszenia parafialne zamieszczane są na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiawarszawice.pl.

9. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie cmentarza. Zachęcamy do modlitwy, korzystania z sakramentu pokuty i ofiarowania komunii św. w intencji zmarłych.

10. Tradycyjnie przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki wspominkowe wyłożone są na ołtarzach bocznych i stoliku pod chórem. Prosimy wypełniać czytelnie te kartki i zaznaczać gdzie będą czytane (kościół czy kaplica) oraz podać adres zamieszkania i ofiarę.

11. W zakrystii można nabyć dla dzieci „Promyczek Dobra” numer z października.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Sobień Biskupich – 200 zł, bezimienna z Warszówki – 300 zł, bezimienna z Dziecinowa – 500 zł.