Uroczystość Chrystusa króla Wszechświata PDF Drukuj
piątek, 19 listopada 2021 21:02

XXXIV niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021 r.)

1. Dzisiaj po Mszy św. po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj o 11.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców.

3. Jutro po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Rity.

4. Jutro wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Polecajmy naszym modlitwom wszystkich, którzy śpiewem chwalą Boga w naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach, które odprawiane będą w każdą środę i sobotę o 7.00.

6. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Andrzej Karwowski. Msze św. w piątek i sobotę o 10.30 i 17.00 w kaplicy oraz o 12.00 i 18.30 w kościele, w niedzielę bez zmian. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

7. Nabożeństwa wypominkowe w piątek o 16.30 w kaplicy i w sobotę o 18.00 w kościoła.

8. Parafialny Zespół Caritas za tydzień będzie rozprowadzał świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. 28 listopada po mszach świętach będzie można zakupić kalendarz na rok 2022 ze zdjęciami strażaków z OSP ŁUKÓWIEC i członków zespołu Piskorze. Dochód zostanie przeznaczony na akcje organizowane przez druhów z Łukówca

10. W przyszłą niedziele w czasie mszy św. o 11.30 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które będziemy mogli nabyć przy wyjściu z kościoła.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i program rekolekcji.