XXIII niedziela zwykła PDF Drukuj
piątek, 03 września 2021 14:43

XXIII niedziela zwykła (05.08.2021 r.)

1. Dziś po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo Eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.

2. Dzisiaj dożynki parafialne. Zapraszamy o 11.30 na Mszę św. dziękczynną a po Eucharystii na udział w programie dożynkowym.

3. W środę Święto Narodzenia NMP. W tym dniu w Woli Gułowskiej diecezjalne dożynki. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i do kaplicy na 17.30. W czasie tych Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

4. W sobotę o 11.00 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 w kościele spotkanie dla wszystkich czytających słowo Boże oraz śpiewających psalm. Zapraszamy też wszystkich, którzy chcą się włączyć w posługę lektora i psalmisty.

6. Za tydzień o 14.00 zapraszamy na Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Proboszcza.

7. 19 września po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Bierzmowanie planowane jest na 29 października o 18.00.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. można będzie złożyć do puszek ofiary na potrzeby cierpiących mieszkańców Afganistanu.

9. Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej odbędzie się 12 września 2021 r. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. W uroczystości będą uczestniczyły tylko delegacje poszczególnych diecezji.

10. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 300 zł.

11. Wójt Gminy Sobienie-Jeziory przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywający na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można się spisać przez Internet, telefon, w Urzędzie Gminy lub przy pomocy rachmistrza. Spis kończy się 30 września.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o katechezie.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Mateusz Strzeżek, kawaler i Sandra Grażyna sadowska, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Stanisławę Filipowicz z Dziecinowa i Jerzego Żelazo z Dziecinowa. Prośmy w ich intencji, zmarłych z naszych rodzin, kapłanów, parafian i polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.