XIII niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 26 czerwca 2021 22:04

XIII niedziela zwykła. (27.06.2021 r.)

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela. W czasie Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będziemy przeżywać prymicje naszego parafianina o. Damiana Krawczyka SJ. Wczoraj o. Damian Krawczyk SJ przyjął święcenia kapłańskie. Cieszymy się, że po wielu latach jest kapłan z naszej parafii. Gratulujemy o. Damianowi i życzymy obfitości Bożych łask na kapłańskiej drodze. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz prowadzi i błogosławi w tej pięknej posłudze.

2. Dzisiaj zapraszamy do kościoła o 18.00 na koncert z pieśniami Karłowicza.

3. We wtorek Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na świętopietrze.

4. W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca – o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź, o 17.00 nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 11.30 nabożeństwo Eucharystyczne i procesja wokół kościoła

5. Z dniem 30 czerwca b.r. ks. Biskup zwalnia z urzędu wikariusza naszej parafii ks. Michała Celeja i z dniem 1 lipca mianuje go wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Dziękujemy ks. Michałowi za piękną i ofiarną służbę przez 5 lat w naszej parafii. Bóg zapłać za to, że jesteś dobrym kapłanem i człowiekiemDziękujemy Ci za trud i pracę oraz serdecznośćDałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy, ambitny i wyrozumiały. Pragniemy podziękować Ci za Twoje świadectwo żywej wiary. Składamy Ci z serca płynące podziękowania za wszelkie zaangażowanie, za zbliżanie parafian do Bogapogłębianie wiary. Dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską, Dziękuję za tworzenie dobrego klimatu w parafii i na plebanii oraz za dobre rady. Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy, aby Jezus Chrystus, któremu służysz prowadził Cię na drodze kapłańskiej, wspierał swoją łaską i błogosławił. Żegnając dziś Ciebie, zawierzamy Twoją dalszą pracę duszpasterską Jezusowi Miłosiernemu i Jego Matce Maryi, Matce wszystkich kapłanów. Niech wyjedna Tobie u swojego Syna – wiekuistego kapłana zdroje niewyczerpanych łask i ma w swojej opiece.

Nowym wikariuszem został mianowany z dniem 1 lipca ks. Marcin Dudziński.

6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 17.oo na boisku parafialnym odbędzie się piknik rodzinny. Wśród atrakcji będą: mecz Polska - Ukraina, pokaz pojazdów strażackich, szkolenia z pierwszej pomocy, muzyka, grill i zabawy dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, a nasze parafianki prosimy upieczenie ciast. Organizatorami pikniku są: Zespół Caritas, KSM, OSP Łukówiec i OSP Dziecinów"

7. 18 lipca organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa. W programie: Misterium Męki Pańskiej, panorama, zwiedzanie muzeum św. Maksymiliana i kaplicy adoracji, Żelazowa Wola. Zapisy pod nr telefonu 697191017 oraz 504540872. Wyjazd z Łukówca o 7.00 przez poszczególne miejscowości. Koszt uzależniony od liczby uczestników.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Zawada Damian i Maria związani cywilnie z naszej parafii. Zapowiedź I.

- Radosław Krzysztof Herubin, kawaler i Sylwia Walkiewicz, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o zmianach księży.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Jerzego Kasprzaka z Otwocka. Prośmy w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.