V niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 20 marca 2021 20:53

 

V niedziela Wielkiego Postu (21.03.2021 r.)

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze krzyżowej w piątek po Mszy św. o 18.00, a w kaplicy o 16.00 oraz Gorzkich żali w niedziele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30. Bóg zapłać za ofiary składane podczas drogi krzyżowej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Wielkanocna Pomoc Parafii Warszawice”. Akcję można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas lub składając ofiary do puszek przed kościołem u wolontariuszy albo do skarbonek w kościele i kaplicy. U wolontariuszy można nabyć baranki wielkanocne w cenie 5 zł oraz paschaliki w cenie 20 zł.

3. W czwartek Uroczystość Zwiastowanie Pańskiego. Zapraszamy na Eucharystię o 18.00. W czasie tej Mszy św. będziemy mogli przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Zapraszamy po Mszy św. o 11.30 do udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

5. W tym tygodniu odwiedzimy chorych w terminie ustalonym indywidualnie. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Spowiedź codziennie po ostatniej Mszy św.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół 100 zł i na kwiaty do grobu Pańskiego 630 zł.

8. (kaplica) Zachęcamy na kiermasz świąteczny przed kaplicą. Można tam nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkoły w Sobiekursku. Dochód przeznaczony jest na zakup książek do biblioteki szkolnej.

9. (kaplica). Urząd Miasta w Karczewie dostarczył mieszkańcom gminy maseczki medyczne, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie z sobą maseczki dla siebie oraz tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o spowiedzi wielkanocnej.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 

- Piotr Łysiak, kawaler z naszej parafii i Anna Floriańczyk Panna z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku – Zapowiedź I