XXV Niedziela Zwykła - 22 września 2013r. PDF Drukuj
poniedziałek, 23 września 2013 21:38

1. Zapowiedzi:

· Tomasz Osęka kawaler w Dziecinowie parafii tutejszej i Joanna Kalman panna zamieszkała w Kowalenko parafii Dąbrowa – zapowiedź pierwsza

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkoły podstawowej przygotowującymi się do przyjęcia I komunii św.

3. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki do grobu bł. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii i życzymy wielu duchowych owoców.

4. W imieniu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach składamy podziękowanie wszystkim tym, którzy ofiarowali owoce i warzywa dla naszego seminarium. Bóg zapłać.

5. We środę, czwartek i piątek w naszej parafii będziemy przeżywali Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwu temu będzie przewodniczył ks. Prałat Zdzisław Borkowski. Msze św. w tych dniach ze Słowem Bożym o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Wszystkich chłopców, którzy pragną dołączyć do służby przy Ołtarzu Pańskim i zgłębiać znajomość liturgii Mszy Świętej prosimy o zgłaszanie się do księży.

7. W czwartek wypada 5 rocznica śmierci ks. biskupa Jana Mazura. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o długoletnim pasterzu naszej diecezji.

8. Informujemy parafian, że przyjmujemy zgłoszenia na intencje mszalne na rok 2014.

9. Trwają prace przy remoncie zewnętrznej elewacji kościoła. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji pracujących górali.

10. Za parkanem są składane wióry. Prosimy, aby chętni zabrali je do domu do spalenia.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Dziecinowa – 200 zł, bezimienna z Otwocka – 200 zł, bezimienna z Warszawic – 500 zł.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Andrzej Laskus z Sobiekurska. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

I Sympozjum w Garwolinie z cyklu \"Lux Christi\"

Kapituła Kolegiacka przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie
wraz z Konwentem Lux Christi zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego, katechetów, nauczycieli na pierwsze sympozjum z cyklu „Lux Christi”:

Światło Chrystusa oświecające dzieje ludzi

Sala kina Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1

28 września 2013 r.

Program:

10.00   Przywitanie przybyłych gości – ks. Prałat Ryszard Andruszczak, prepozyt Kolegiaty Garwolińskiej, dziekan dekanatu garwolińskiego

10.10   Biblijne motywy w encyklice papieża Franciszka “Lumen fidei”– bp dr hab. Zbigniew Kierni­kowski, prof. UMK

10.40   Światło i ciemność w perspektywie antropologii kultury – ks. prof.  dr hab. Jan Perszon

11.10   Kościół-Matka naszej wiary w nauczaniu papieża Franciszka – ks. dr Mateusz Czubak, WSD Siedlce

11.40   Dyskusja

12.00   Przerwa na kawę

12.30   „Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna” (Ap 22,16)
ks. dr hab. Dariusz Kotecki, prof. UMK

13.00   Youcat czyli o realiach i szansach ewangelizacji młodych w perspektywie SDM-Kraków 2016 – ks. mgr lic. Wojciech Hackiewicz, WSD Siedlce

13.30   Dyskusja

13.50   Podsumowanie Sympozjum – bp Zbigniew Kiernikowski

Wspólna agapa w auli im. Ks. Stanisława Maksymowicza Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Nauczycie oraz katecheci będą mogli otrzymać zaświadczenie o wzięciu udziału
w Sympozjum.

Serdecznie zapraszamy.