XXIV niedziela zwykła PDF Drukuj
sobota, 12 września 2020 21:26

XXIV niedziela zwykła (13.09.2020 r.)

1. Bóg zapłać ks. dyrektorowi Katolickiego Radia Podlasie za wygłoszone słowo i modlitwę.

2. Dziś po mszach świętych możemy złożyć ofiary do puszek na Ziemię Świętą.

3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża św. zapraszamy na Eucharystię o 18.00.

4. Zapraszamy w sobotę o 11.00 kandydatów do bierzmowania od klasy siódmej i starszych. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

5. 19 września odbędzie się Pielgrzymka Dekanatu Osieckiego do Grobu św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. W tym roku na pielgrzymkę wyruszymy prywatnymi pojazdami, a rozpocznie się ona wspólną modlitwą w Mariańskim Porzeczu o godz. 8.00. O godz. 9.00 powitanie pielgrzymów w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, o 9.30 droga krzyżowa i 11.00 Eucharystia.

6. Zachęcamy do uczestnictw w niedzielnej Mszy św. Za udział w niedzielnej Eucharystii dzieci będą otrzymywały naklejki w zakrystii.

7. Prosimy o owoce i warzywa dla naszego seminarium. Możemy je składać w stodole.

8. Wójt Gminy Sobienie-Jeziory informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada, na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl.

9. W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, artykuł o św. Stanisławie Kostce.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Piotr Osęka, kawaler i Wiktoria Matuszewska, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź III.

- Michał Winiarek i Monika Winiarek z d. Baracz cywilnie związani z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Paweł Łuszczewski, kawaler z parafii Cząstków Mazowiecki i Karolina Monika Jobda, panna, z naszej parafii. Zapowiedź I.