Dożynki PDF Drukuj
piątek, 11 września 2020 20:22

6 września 2020 r. o godzinie 11.30 rozpoczęły się coroczne dożynki parafialne.

Zazwyczaj ta uroczystość dużo wcześniej była przygotowywana przez parafian, którzy w poszczególnych wioskach przygotowywali bogaty program dożynek. W tym roku było inaczej. Ze względu na pandemię nie było festynu dożynkowego po Mszy św. dziękczynnej.

Delegacje poszczególnych wiosek przygotowały chleb, symbol tegorocznych plonów, który został wniesiony do świątyni w procesji na wejście. Mszę św. sprawował ks. proboszcz Krzysztof Wałek. Po homilii zostały pobłogosławione i złożone chleby w darze ołtarza. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. było nabożeństwo i procesja Eucharystyczna. Na zakończenie procesji zostało odśpiewane Te Deum za tegoroczne plony. Ks. proboszcz podziękował wszystkim przybyłym delegacjom i parafianom oraz Zespołowi Piskorze i chórzystom za śpiew podczas uroczystości.