Uroczystość I komunii PDF Drukuj
wtorek, 01 września 2020 20:52

Długo czekały w tym roku dzieci na spotkanie z Jezusem w Komunii św.

Zazwyczaj ta uroczystość obchodzona jest w naszej parafii w trzecią niedzielę maja. Tak miało być i w tym roku, ale jak jak w wielu innych sytuacjach przeszkodził wirus. Dlatego też Uroczystość I Komunii św. odbyła się w tym roku 30 sierpnia. Dzieci w białych, uroczystych strojach zgromadziły sie ze swoimi rodzicami i rodziną przed kościołem, gdzie przywitał wszystkich zebranych ks. Krzysztof Wałek. Poświęcił zgromadzonych wodą święconą, a rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Rodzice poprosili ks. proboszcza o udzielenie dzieciom sakramentu Eucharystii, po czym rozpoczęła się uroczysta Msza św.. Dzieci i rodzice czynnie uczestniczyły w Eucharystii czytając słowo Boże, śpiewając psalm, kierując wezwania do Boga w modlitwie wiernych, przynosząc dary ofiarne. W czasie homilii ks. Krzysztof nawiązując do ewangelii przypomniał o największej korzyści dla człowieka, jaką jest dobro nieśmiertelnej duszy. Dzieci zadbały o czyste serce w przeddzień uroczystości komunijnej przystępując do sakramentu pokuty. To dobro duchowe pomnożyły przystępując po raz pierwszy do komunii św. w postawie klęczącej, aby wyrazić szczególny szacunek do Eucharystii. Na zakończenie Mszy św. dzieci podziękowały wszystkim za przygotowanie do tej uroczystości. Słowa wdzięczności skierował także proboszcz do ks. Michała, p. katechetki Małgorzaty Felczyńskiej, rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Po Mszy św. dzieci otrzymały chlebki i pamiątkowe obrazki pierwszej Komunii sw.