XI Niedziela zwykła 14.06.2020r PDF Drukuj
sobota, 13 czerwca 2020 20:34

XI niedziela zwykła (14.06.2020 r.)

1. Dziś o 10.00 Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Słowo Boże wygłosi nasz parafianin ks. Diakon Damian Krawczyk. Msze św. dzisiaj o 7.00 w kaplicy, 8.00, 10.00 na cmentarzu i 17.00.

2. Ks. Diakonowi Damianowi gratulujemy przyjętych w dniu wczorajszym święceń i życzymy dalszej owocnej nauki w Rzymie i już za rok święceń kapłańskich. Polecajmy ks. Diakona naszym modlitwom i prośmy, by ks. Damian miał swoich następców z naszej parafii.

3. Za tydzień odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości na odpust ku czci naszego patrona. Suma odpustowa o 12.00, a będzie jej przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Piotr Marchewka przełożony domu oo. Marianów z Mariańskiego Porzecza. Msze św. w dniu odpustu o 8.00, 10.00 w kaplicy, suma odpustowa o 12.00 i wieczorna Msza św. o 17.00. Przygotujmy procesję eucharystyczną. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych do sypania kwiatów i dorosłych parafian do niesienia symboli religijnych. W czasie tej mszy dzieci klas 4 będą miały rocznice komunii św.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie o 18.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy służbie kościelnej i liturgicznej, chórowi, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim niosącym znaki naszej wiary.

5. W poniedziałek po mszy o 18.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klas IV w przed rocznicą komunii świętej.

6. W czwartek o 18.00 w kościele spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III.

7. W piątek Uroczystość NSPJ. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo czerwcowe o 18.00.

8. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 300 zł.

9. 11 lipca organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę dla Rodziny Radia Maryja i wszystkich chętnych. Zapisy u p. Krystyny Rosłonek i p. Joanny Osuch. Tel. 602669299 i 504540872.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, rozważania o odpuście parafialny.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Grzegorz Albin, kawaler z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku Śródborowie i Aneta Rosłaniec, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Władysławę Żywek z Całowania i Stanisława Kłosa z Dziecinowa. Prośmy w ich intencji, zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.